parallax background

Wskazania

Leczenie komórkami to metoda leczenia ortopedycznego przeznaczona dla osób, które mierzą się z problemem uszkodzeń ścięgien, więzadeł czy też chrząstki stawowej. Jest przeznaczona także dla osób cierpiących z powodu zmian zwyrodnieniowych i towarzyszącemu im bólu. Komórki umożliwiają nie tylko regenerację zmian zwyrodnieniowych i leczenie przewlekłych kontuzji, ale także mogą być alternatywą dla endoprotezy.

Jak przebiega proces leczenia?

Terapia polega na pobraniu niewielkiej ilości tkanki tłuszczowej, która jest bogatym źródłem komórek. Pozyskiwanie ich z tkanki tłuszczowej, w porównaniu do pobieranych z krwi lub szpiku kostnego, pozwala zdobyć je w zdecydowanie większej ilości. Dodatkowo, aż 95 % komórek, uzyskanych z tkanki tłuszczowej może przekształcić się w komórki innego rodzaju. Umożliwia to zastąpienie uszkodzonych komórek w pełni funkcjonalnymi. Procedura polega na przygotowaniu z pobranej tkanki tłuszczowej preparatu z komórkami oraz wstrzyknięciu go w wybrane, leczone miejsce. Uszkodzone ścięgna, więzadła czy też chrząstki stawowe mogą być zastąpione tkankami pozyskanymi z tkanki tłuszczowej.

Jak przebiega proces leczenia/operacji 


Orientacyjny czas trwania zabiegu: 1h 


Rodzaj znieczulenia: miejscowe


Obserwacja pooperacyjna: 1-2 tygodnie


Kosz zabiegu: 9 000 zł (iniekcja)


Efekty

Zabieg jest mało inwazyjny i pozwala na szybki powrót do pełnej sprawności. Regeneracja tą metodą jest mało inwazyjna, odbywa się w znieczuleniu miejscowym co nie stanowi dużego obciążenia dla organizmu. Szczególnie w przypadku osób, które nie mogą poddać się znieczuleniu ogólnemu z powodu schorzeń towarzyszących. Ze względu na pełną zgodność tkankową niesie za sobą minimalne ryzyko odrzutu.

Wraz z odbudowującymi się tkankami stopniowo postępuje regeneracja uszkodzonego miejsca. Po około 1-2 tygodniach można zauważyć wyraźną redukcję bólu, dzięki czemu możliwa jest rehabilitacja. Zabieg zazwyczaj jest wykonywany jednorazowo, ale może być powtarzany jeśli zachodzi taka konieczność.

 
ul. Kilińskiego 166
42-218 Częstochowa

Poniedziałek - Piątek
7:00 - 21:00
 

Dokucza Ci ból ?

 

Rejestracja na wizytę

Rejestracja na wizytę

 

34 314 71 07

781 754 455

 

Zabiegi na raty

opłać usługę medyczną w formie kredytu


w Centrum Medycznym AlfaMedica poza możliwościami płatności kartą lub gotówką oferujemy również możliwość finansowania usług medycznych w systemie ratalnym. Finansowanie to dotyczy usług stomatologicznych oraz zabiegów chirurgicznych z różnych specjalizacji.

Udogodnienia w naszym centrum medycznym: