parallax background

 

TRENING EMS

Wskazania

Trening EMS to inaczej elektrostymulacja mięśni głębokich. Jest to obecnie jedno z najskuteczniejszych, ogólnodostępnych sposobów rehabilitacji i ćwiczeń. Dzięki treningowi EMS przeprowadzonym pod okiem specjalisty pozwala szybko wzmocnić mieśnie, jednocześnie nie obciążając stawów. Jest to sposób na ćwiczenia i rehabilitację dla osób cierpiących z powodu dolegliwości ortopedycznych, które wykluczają ich z innych aktywności sportowych.

Jak przebiega trening?

Trening polega na wywołaniu skurczu mięśni za pomocą impulsów elektrycznych. Sesja z elektrostymulacją pozwala na dużo większą aktywność mięśni niż przy tradycyjnych ćwiczeniach, jednocześnie nie obciążając stawów. To nadal jest trening, podczas którego wykonuje się proste ćwiczenia fizyczne, jednak jest to trening, którego sesja odbywa się w krótszym czasie i przy mniejszym wysiłku. Wbudowane elektrody stymulują wyłącznie mięśnie, bez wpływu na inne części ciała. Zapobiega to przeciążeniu i uszkodzeniom stawów — częstym problemie pojawiającym się podczas tradycyjnego treningu. Dzięki temu wykonywanie ćwiczeń z elektrostymulacją jest przeznaczone także dla osób, które kontuzji i muszą ćwiczyć poszczególne partie mięśni. Trening EMS to rozwiązanie dla osób cierpiących z powodu problemów z kręgosłupem. Dzięki elektrodom umieszczonym m.in. wzdłuż kręgosłupa można skutecznie wzmocnić mięśnie pleców i łagodzić dolegliwości tej części ciała. Każdy trening wykonywany jest pod okiem specjalisty, który przede wszystkim dba o bezpieczeństwo, monitoruje przebieg treningu i nasze postępy. Dzięki odpowiedniej kontroli sesja treningowa nie przytłoczy cię intensywnością, a jednocześnie pozwoli w szybki i nieskomplikowany sposób wrócić do sprawności.

Orientacyjny czas trwania treningu: 20 minut


Kosz treningu:
150 zł (pojedynczy trening),
400 zł (karnet 4 treningi – 30 dni),
750 zł (karnet 8 treningów – 30 dni),
1000 zł (karnet 12 treningów – 30 dni)


Poradnia Fizjoterapeutyczna


Fizjoterapia to zespół metod leczniczych wykorzystujących reakcje organizmu na bodźce. Zajmuje sie diagnostyka i rehabilitacją w zakresie chorób narządu ruchu.

więcej informacji
 
ul. Kilińskiego 166
42-218 Częstochowa

Poniedziałek - Piątek
7:00 - 21:00
 

Dokucza Ci ból ?

 

Rejestracja na wizytę

Rejestracja na wizytę

 

34 314 71 07

781 754 455

 

Zabiegi na raty

opłać usługę medyczną w formie kredytu


w Centrum Medycznym AlfaMedica poza możliwościami płatności kartą lub gotówką oferujemy również możliwość finansowania usług medycznych w systemie ratalnym. Finansowanie to dotyczy usług stomatologicznych oraz zabiegów chirurgicznych z różnych specjalizacji.

Udogodnienia w naszym centrum medycznym: