Elektromiografia (Badanie EMG)

Badanie EMG to podstawowe badanie służące diagnozowaniu schorzeń mięśni i nerwów. Elektromiografia pozwala lekarzowi zdiagnozować stan mięśni oraz nerwów. Badanie najczęściej wykorzystuje się przy uszkodzeniach mięśni, nerwów, zwyrodnień kręgosłupa, niedowładach i innych problemach po urazach i operacjach. Badanie stosuje się również w diagnostyce zespołu cieśni nadgarstka, łokcia tenisisty oraz innych problemach z układem mięśniowym i nerwowym.
Badanie jest bardzo proste. Polega na poddaniu badanego nerwu lub mięśnia krótkiemu impulsowi elektrycznemu o małym natężeniu oraz częstotliwości. Dzięki temu lekarz, specjalista może sprawdzić działanie mięśni w stanie spoczynku oraz wysiłku.

Poradnia Fizjoterapeutyczna


Fizjoterapia to zespół metod leczniczych wykorzystujących reakcje organizmu na bodźce. Zajmuje sie diagnostyka i rehabilitacją w zakresie chorób narządu ruchu.

więcej informacji
 
ul. Kilińskiego 166
42-218 Częstochowa

Poniedziałek - Piątek
7:00 - 21:00
 

Dokucza Ci ból ?

 

Rejestracja na wizytę

Rejestracja na wizytę

 

34 314 71 07

781 754 455

 

Zabiegi na raty

opłać usługę medyczną w formie kredytu


w Centrum Medycznym AlfaMedica poza możliwościami płatności kartą lub gotówką oferujemy również możliwość finansowania usług medycznych w systemie ratalnym. Finansowanie to dotyczy usług stomatologicznych oraz zabiegów chirurgicznych z różnych specjalizacji.

Udogodnienia w naszym centrum medycznym: