Termolezja

Jest to metoda wykorzystywana w leczeniu bólu, odczuwanego najczęściej w kończynach, wywołanego poprzez ucisk na nerwy znajdujące się w kręgosłupie. Dzięki zastosowaniu fal radiowych, wprowadzanych za pomocą specjalnie skonstruowanej elektrody, możliwe jest precyzyjne podgrzanie nerwu przewodzącego ból do około 80 stopni Celsjusza. Tkanki nerwu ulegają uszkodzeniu w obrębie kilku milimetrów, dzięki czemu wyłączona zostaje ich aktywność w zakresie przewodnictwa bólu.

Wskazania do termolezji

Z metody tej korzystają osoby uskarżające się na przewlekłe dolegliwości bólowe. Wynikać mogą one ze zmian zwyrodnieniowych stawów kręgowych, z dyskopatii, neuralgii nerwu trójdzielnego, przerzuty nowotworowe do kości. Zabieg poprzedza się podaniem blokady tzw. diagnostycznej. Pozwala ona na precyzyjne określenie nerwu odpowiedzialnego za odczuwanie dolegliwości przez pacjenta.

Jak wygląda zabieg termolezji?

Termolezja przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym, pod stałą kontrolą anestezjologa. W trakcie zabiegu neurochirurg wprowadza elektrodę w głąb tkanek przy pomocy specjalnej igły, dobranej w zależności od miejsca wykonania wkłucia. Igłą podawany jest też niezbędny podczas zabiegu kontrast oraz środki przeciwbólowe. Pacjent zachowuje przytomność, aby móc na bieżąco komunikować lekarzowi swoje odczucia, co zapobiegać ma uszkodzeniu niewłaściwego nerwu. Wprowadzona energia cieplna oddziałuje na nerw, przyczyniając się do ograniczenia jego funkcji.  Należy pamiętać, że termolezja nie leczy przyczyn bólu, a jedynie blokuje jego odczuwanie. Daje także efekty czasowe, utrzymujące się około pół roku. Zabieg można wielokrotnie powtarzać.

Jak przebiega proces leczenia/operacji 


Orientacyjny czas trwania zabiegu: 45 minut


Rodzaj znieczulenia: miejscowe


Znaczna, odczuwalna poprawa: bezpośrednio po zabiegu


Kosz zabiegu: 4 500 zł (iniekcja)


Neuromodulacja falami radiowymi

Szczególną odmianą termolezji jest neuromodulacja, która również opiera się na zastosowaniu fal radiowych. Metoda nazywana jest również termolezją pulsacyjną. Stosuje się ją w przypadkach, kiedy zastosowanie tradycyjnej termolezji jest niemożliwe. Zazwyczaj wykorzystywana jest w leczeniu rwy kulszowej oraz neuralgii nerwów obwodowych.

 

 
ul. Kilińskiego 166
42-218 Częstochowa

Poniedziałek - Piątek
7:00 - 21:00
 

Dokucza Ci ból ?

 

Rejestracja na wizytę

Rejestracja na wizytę

 

34 314 71 07

781 754 455

 

Zabiegi na raty

opłać usługę medyczną w formie kredytu


w Centrum Medycznym AlfaMedica poza możliwościami płatności kartą lub gotówką oferujemy również możliwość finansowania usług medycznych w systemie ratalnym. Finansowanie to dotyczy usług stomatologicznych oraz zabiegów chirurgicznych z różnych specjalizacji.

Udogodnienia w naszym centrum medycznym: