parallax background

Wskazania

Ultradźwiękowe leczenie systemem EXOGEN znajduje zastosowanie w przypadku przyspieszenia zrostu świeżych złamań, leczenia w przypadku braku zrostu kostnego lub w przypadku zrostu opóźnionego, leczenia złamań z przeciążenia oraz wynikających z uprawiania sportu, przyspieszania zrostu po operacjach tkanki kostnej i osteotomiach.

Jak przebiega proces leczenia?

System EXOGEN to ultradźwiękowe i bezinwazyjne urządzenie aktywujące biologiczny proces gojenia złamań na poziomie molekularnym. Dzięki pulsacyjnemu emitowaniu ultradźwięków o niskim natężeniu, system pomaga przyspieszyć proces gojenia świeżych złamań kości, a w przypadku niezrastających się złamań EXOGEN ma udowodnioną skuteczność leczenia na poziomie 86%. Jest to istotne, ponieważ w tym przypadku pozwala uniknąć operacji zespolenia kości.
Emitowane pulsacyjnie ultradźwięki o niskim natężeniu przenikają przez skórę i tkanki miękkie, by dotrzeć do złamania. Gdy sygnał, trafia do komórek rozpoczyna się skupianie cząsteczek powierzchniowych zwanych integrynami, co zapoczątkowuje proces organizacji cytoszkieletu oraz prowadzi do powstawania nowych naczyń krwionośnych. W efekcie komórki szybciej różnicują się w chondrocyty i osteoblasty. Emitowany przez ultradźwiękowy system EXOGEN sygnał skutecznie przyspiesza działanie czynników przyspieszających zrost kości. Zabieg jest wyjątkowo prosty i wymaga jedynie przyłożenia ultradźwiękowej głowicy w miejsce złamania.

Orientacyjny czas trwania leczenia: 20 min dziennie – 1 impuls o ilości impulsów, wg wskazań, decyduje lekarz


Kosz leczenia: 40 zł (impuls)


Efekty

Badania kliniczne pierwszej fazy wykazały, że urządzenie przyspieszyło proces gojenia świeżych złamań o 38% i udowodniły wygojenie 86% niezrastających się złamań przy zaledwie 20 min jego stosowania dziennie. W przypadku gojenia złamań wysokoenergetycznych, współczynnik gojenia wynosi aż 89%. Wspomaganie leczenia systemem Exogen pozwala szybciej wrócić do zwykłych zajęć, a w przypadku niezrastających się kości uniknąć operacji.

 
ul. Kilińskiego 166
42-218 Częstochowa

Poniedziałek - Piątek
7:00 - 21:00
 

Dokucza Ci ból ?

 

Rejestracja na wizytę

Rejestracja na wizytę

 

34 314 71 07

781 754 455

 

Zabiegi na raty

opłać usługę medyczną w formie kredytu


w Centrum Medycznym AlfaMedica poza możliwościami płatności kartą lub gotówką oferujemy również możliwość finansowania usług medycznych w systemie ratalnym. Finansowanie to dotyczy usług stomatologicznych oraz zabiegów chirurgicznych z różnych specjalizacji.

Udogodnienia w naszym centrum medycznym: