Szczepionki w leczeniu osteoporozy (Prolia)

parallax background

Wskazania

Leczenie preparatem PROLIA stosowane jest najczęściej u kobiet po menopauzie w leczeniu osteoporozy, u których występuje zwiększone ryzyko złamań oraz u mężczyzn z nowotworem gruczołu krokowego, u których podczas leczenia występuje zwiększone ryzyko złamań.

Jak przebiega proces leczenia?

W utrzymaniu zdrowych i mocnych kości pomaga estrogen. Podczas menopauzy stężenie estrogenu zmniejsza się, co powoduje, że kości stają się cienkie i kruche. Taki stan w rezultacie może być przyczyną osteoporozy. Lek PROLIA to efektywny i bezpieczny sposób, który zapobiega złamaniom kości wywołanym osteoporozą. Przebieg leczenia jest mało uciążliwy. Podanie szczepionki odbywa się raz na 6 miesięcy w pojedynczym wstrzyknięciu pod skórę (podskórnym). Substancja czynna zawarta w leku (denosumab) to przeciwciało monoklonalne, które zaburza działanie białka będącego przyczyną utraty tkanki kostnej.

Orientacyjny czas trwania leczenia: 1 dawka na 6 miesięcy


Kosz leczenia: 700 zł (dawka)


Efekty

W leczeniu klinicznym lek PROLIA wykazał wysoką skuteczność w ochronie przed złamaniami. Badania udowodniły, iż po 3 latach stosowania lek zmniejszał ryzyko złamań bliższego końca kości udowej o 40 %.

Metoda wykorzystywana w leczeniu:

 
ul. Kilińskiego 166
42-218 Częstochowa

Poniedziałek - Piątek
7:00 - 21:00
 

Dokucza Ci ból ?

 

Rejestracja na wizytę

Rejestracja na wizytę

 

34 314 71 07

781 754 455

 

Zabiegi na raty

opłać usługę medyczną w formie kredytu


w Centrum Medycznym AlfaMedica poza możliwościami płatności kartą lub gotówką oferujemy również możliwość finansowania usług medycznych w systemie ratalnym. Finansowanie to dotyczy usług stomatologicznych oraz zabiegów chirurgicznych z różnych specjalizacji.

Udogodnienia w naszym centrum medycznym: